Čističe pro vaši domácnost od značky KÄRCHER - 18.06.2014

Výrobky značky KÄRCHER  vidíme stále víc jak v obchodech, tak v televizní reklamě. Ale co vlastně víme o této značce?

Výrobky značky KÄRCHERSpolečnost KÄRCHER

Firma KÄRCHER, plným názvem Alfred KÄRCHER GmbH & Co, patří mezi přední světové výrobce čisticích strojů jak pro profesionální, tak pro soukromé uživatele. Tato značka se vyznačuje především vysokou kvalitou a efektivitou svých výrobků. Čisticí stroje KÄRCHER disponují moderním designem  a nadstandardním uživatelským komfortem, jsou také vybavené bohatým příslušenstvím, což rozšiřuje možnosti použití.

Také můžeme uvést, že společnost KÄRCHER poskytuje kompletní servis pro své zákazníky. Servisní střediska KÄRCHER jsou zákazníkům k dispozici ve více než 50 000 servisních a prodejních místech po celém světě. Také se ustavičně angažuje v ochraně životního prostředí a rozvoji kultury a sportu.

Firmu KÄRCHER založili v roce 1935 Alfred Kärcher  v malém městečku Bad Cannstadt v Německu. Ve svým počátcích firma vyvíjela a vyráběla  velká ponorná topná tělesa, jinak řečeno, tavných lázní. V této souvislosti je nutno brát i vynález vysokotlakého čističe s ohřevem vody.

Vynález vysokotlakého čističe KÄRCHER

První evropský vysokotlaký čistič s ohřevem pro profesionální čištění firma KÄRCHER uvedla na trh v roce 1950. A první přenosný vysokotlaký čistič pro domácnost, který vážil pouhých 15 kg firma představila veřejnosti v roce 1984 pod názvem HD 555.

Oblíbenost vysokotlakých strojů do té doby stále stoupá. Na začátku roku 2010 byl prodán 50timiliontý vysokotlaký čistič KÄRCHER pro použití v domácnostech. Pro zajímavost:  kdyby se těchto 50 milionů čističů postavilo vedle sebe do řady, odpovídala by její délka přibližně obvodu naší Země!

Inovativní čističe KÄRCHER pro domácnost

Inovace, užitek pro zákazníka a prvotřídní kvalita – to jsou tři základní vlastností značky KÄRCHER, na které důsledně sazí i do budoucna. Netýká se to ovšem pouze vysokotlakých čističů. Značka KÄRCHER proslula také díky svým dalším inovativním výrobkům, jako jsou univerzální vysavače na mokro-suché vysávaní, okenní čističe s odsáváním, parní čističe, parní vysavače, zametací stroje, bateriová košťata, atd.

Čističe KÄRCHER spojují v sobě funkčnost, komfort pro uživatele a sofistikovaný design, za který získaly již více než 100 národních a mezinárodních cen. O neustálém vývoji nových technologií, vynalézavosti značky a nadšení pro inovace svědčí více než 1 300 patentů a užitných vzorů.

Přání a potřeby zákazníků se pravidelně a důkladně zjišťují a analyzují, získané poznatky potom přímo ovlivňují vývoj nových produktů. Značka KÄRCHER nevyrábí pouze čisticí stroje, nýbrž vyvíjí výkonné čisticí systémy: čisticí stroje, příslušenství a čisticí prostředky. .

Vysokotlaké myčky

Vyskokotlaké myčkyVysokotlaká myčka, která rychle a efektivně čistí pomoci vody, šetří svým majitelům nejen čas, potřebný na čištění nejrůznějších znečištění kolo domu nebo na vozidle, ale také vodu.

Na rozdíl od zahradní hadice, která má omezený a velmi slabý čisticí výkon, vysokotlaký čistič dokáže uspořit až 80 % vody! Příklad: zahradní hadice s tlakem 4 bar spotřebuje za hodinu asi 3500 litrů vody, vysokotlaký čistič s tlakem 100 bar pouze asi 400 litrů za hodinu.

Vysokotlaká myčka hravě vyčistí  nejen chodníkové dlaždice a zídky, ale také dřevené terasy, zahradní nábytek a nářadí, žaluzie, špinavé nádoby na odpadky, čluny, auta, kola…

Široká paleta volitelného příslušenství značně rozšiřuje možností použití vysokotlakého čističe. Jako příklad můžeme uvést sadu na čištění okapů a potrubí, rotační kartáče, čističe velkých ploch, čistič podvozků aut, atd.

Parní čističeParní čističe

Parní čističe jsou oblíbené pro svou účinnost čištění a to aniž by bylo nutné použít čisticí prostředky. Tyto čističe zaručují hygienickou čistotu i tam, kde selhávají i nejsilnější přípravky. Nejlépe se osvědčily v domácnostech s dětmi nebo alergiky.

 Tajemství čisticího účinku páry je skrývá v kombinaci parního rázu a teploty. Pára znečištění nejen rychleji uvolňuje, ale také snadněji proniká na obtížně přístupná místa, zabiji bakterie, odstraňuje vodní kámen, rez a mastnotu a tak vše zůstane perfektně čisté. Navíc pára z parních čističů nezanechává žádné stopy po kapkách vody ani šmouhy, protože výroba páry vodu demineralizuje.

Parní čističe jsou použitelné na téměř všechny tvrdé povrchy v domácnosti: na kachličky v koupelně, nerezové povrchy v kuchyni, podlahové dlaždice, zrcadla a skleněné plochy.

Parní čističe jsou často dodávané s bohatým příslušenstvím, ale lze dokoupit i další sady a nástavce, které podstatně rozšiřují oblast použití.

Univerzální vysavače

Firma KÄRCHER vyrábí celou řadu různých typů vysavačů: počínaje klasickými, design kterých byl oceněn na výstavách, přes vysavače popela a vysavače s vodním filtrem, až po robotické vysavače.

Ale největší proslulosti dosáhla firma KÄRCHER  díky svým univerzálním vysavačům pro mokro-suché vysávání. Tyto přístroje se používají pro odstranění tekutin, hrubých nečistot, jemného prachu, pro práci nejen uvnitř, ale i venku.

Univerzální vysavače jsou nepostradatelné při stavebních a hrubých pracích. Můžete s nimi odsávat prach a nečistoty přímo při práci s elektronářadím nebo také pomoci funkce fukaru odstraňovat listí okolo domu.

Okenní čistič s odsáváním

Akustěrka KÄRCHER se stala synonymum pro rychle a důkladné mytí oken, výkladů, zrcadel nebo např. čištění skleněných stolů, podlahových dlaždic. Pro svou práci nepotřebujete žádné další pomůcky, jen postřikovač s utěrkou z mikrovlákna (součást dodávky) a samotnou stěrku, která odsává znečištěnou vodu z hladkých a lesklých povrchu bez zanechání šmouh.

Více na www.KARCHER-SATTER.cz