Garážová vrata – montáž vlasními silami - 08.07.2014

Jde si namontovat garážová vrata?

Garážová vrata s okny

Garážová vrata s okny

Moderní garážová vrata se vyrábějí jako skládačka, kdy si můžete vlastními silami z komponentů vrata poskládat. Ale o tom později. Na našem trhu je mnoho výrobců a dodavatelů a dá se říci, že díky velké konkurenci jsou ceny velmi příznivé. Speciálním případem jsou vrata polská, která se snaží někteří dodavatelé prodávat s cílem získat solidní marži při zachování konkurenceschopné ceny. Ano, polská garážová vrata jsou levná, ale kvalitativně nedosahují úrovně zdejších, nebo německých výrobců. Proto je třeba k nim přistupovat s opatrností. Abychom se vrátili k možnostem vlastní montáže. Možná Vás napadne, že by se dalo významně ušetřit, pokud vrata koupíte a sami nainstalujete. Aniž bychom přeceňovali složitost jejich instalace pro zběhlého řemeslníka, přece jen jsou tu určitá specifika a postupy, které si rutinně osvojíte až při několikeré montáži a ruku na srdce – kdo z Vás bude montovat více, než jedny? Pro dlouhou a bezproblémovou funkci garážových vrat je potřeba být dobře obeznámen s jejich funkcí a technickými specifikacemi. Na to jsou návody, říkáte si asi, ale pojďme se tedy podívat, na jaké problémy můžete narazit a na důvody, proč montáž přece jen svěřit zkušené firmě.

Když se při montáži něco pokazí

Výklopná garážová vrata

Především je dobré si uvědomit, že případné problémy nastanou v místě Vašeho bydliště, nebo místa, kde stavíte a to může být stovky kilometrů od výrobce, či dodavatele. Možná Vás překvapí, že výrobci kompletují dodávku na šroubek přesně. Tedy není tam vůbec nic navíc. Stát se může cokoli a pokud máte s montážemi zkušennosti, víte, že určité věci jsou nepředvídatelné. Naše firma, nebo obecně jakákoli montážní firma má s sebou dostatek náhradních součástek, které vyřeší jakýkoli problém ať již s nekompletností dodávky, nebo ztráty, či nefunkční komponenty. Je to logické. Při dnešní ceně pohonných hmot a nízkých maržích znamená pro nás problém na místě s odložením montáže téměř vždy ztrátovou zakázku. Doprava, komunikace s dodavatelem a časové prostoje jsou ovšem právě tím, co Vám potencionálně hrozí. Další věcí, kterou s sebo nese perfektní znalost problematiky je, že víte, že bude třeba udělat některé stavební úpravy, nebo naopak budete vědět jak se jim vyhnout. Jistě, jsou to ty fígle, které přicházejí s praxí. Může se stát, že bude třeba na místě některé díly upravit, což může mít za následek funkční, nebo estetické závady při nesprávném provedení. Správné nastvení garážových vrat je vůbec důležité a má vliv na jejich dlouhou životnost a bezproblémový chod. Vrata musí být také bezpečná. A pak je tu ještě jeden překvapivý aspekt při Vašem rozhodování a tím je cena

Cena garážových vrat a montáže

Garážová vrata ceníkZní to zvlášně, ale je to tak. Garážová vrata namontovaná vlastními silami nemusí vyjít levněji. Zkušený montér,  vybavení potřebnou technikou, spoustou náhradních dílů a pochopitelně zkušennostmi, pracuje efektivně a může vyřešit na místě spoustu nenadálých potíží. Na takto namontovaná vrata my, firma Eurowin poskytujeme prodlouženou záruku, protože jsme si jistí jak kvalitou komponent, tak i montáže. A jak je to tedy s finanční stránkou? Velkoodběratelé mají samozřejmě lepší ceny u výrobců a montáž jakožto součást ceny pak vychází velmi výhodně. Asi málokdo Vám prodá vrata bez jakékoli marže, připočtěte expedici, dopravu a podobně a jste na cenách za jaké prodáváme my včetně montáže. I my míváme akce, kdy montujeme třeba za pouhou jednu korunu, nebo dáváme sezónní slevy. Stačí navštívit naši stránku garážová vrata ceník a nechte si od nás naprosto nezávazně spočítat cenu vrat. Jsme si jisti, že v prémiové kvalitě Vám nabídneme jedny z nejlepších cen na trhu. Těšíme se na Vás.