Garážová vrata s pohonem a příslušenství - 24.11.2014

Garážová vrata s pohonemGarážová vrata s pohonem nabízíme jako vrata sekční, rolovací vrata a průmyslová sekční vrata. Dále lze automatizovat brány v podstatě všech typů. Nabízíme pohony pro posuvné brány, křídlové brány a vrata. Použité vratové pohony závisí na použitých komponentech. Jsme schopni Vám namontovat garážová vrata jakéhokoli výrobce na trhu, ale specializujeme se především na vrata od dodavatele garážové techniky Doorhan, které kvalitativně předčí mnohé známější a na trhu zavedenější výrobce. Pohony se skládají z vlastní pohonné jednotky, ovladčů a příslušenství. Pojďme si je projít podle typu a užití.

Nechte si spočítat cenu garážových sekčních vrat!

Stropní elektropohony pro sekční vrata

stropní pohonŘetězové  stropní pohony DoorHan  řady Sectional  lze použít  jak pro průmyslová,  tak garážová  sekční vrata.  Mají  moderní  design, který umožňuje je kombinovat s různými interiéry garáže. Jejich hlavní výhody jsou:

 • samoblokující  převodovka, zabraňující nežádoucímu otevření vrat
 • funkce umožňující otevření garážových vrat v případě výpadku elektrické energie
 • nízká spotřeba v režimu stand by (méně, než 8W)
 • automatické  zastavení  v případě  zjištení  překážky  během  zavírání vrat
 • plynulý  rozjezd a  zastavení  prodlužuje životnost vrat a chrání prvky systému
 • dálkový ovladač lze používat buďto jako mobilní ovládání, nebo v kombinaci s držákem jako nástěnné tlačítko

Pohony pro rolovací vrata

pohon sekční vrataElektropohony  DoorHan vkládané do hřídele slouží k automatizaci  rolovacích vrat, markýz, clon a žaluzií. Pomocí kabelových  rozvodů lze propojit řidící jednotku do skupin, kterě lze ovládat současně jak dálkovým ovládánim,  tak tla- čítkem. Mohou mít a nemusí vložený systém pro nouzové otevírání.

Pohony pro posuvné brány

pohon posuvných vratElektromechanické  pohony  DoorHan Sliding se užívají pro posuvné brány s hmotností do 2,100 kg. To je předurčuje k použití pro bytové i průmyslové účely. Jejich výhody jsou zejména:

 •  díky použití  unikátní  technologie  olejové vany je dosaženo výrazného zlepšení jejich provozních charakteristik  a odolnosti proti opotřebování
 • pohony jsou vybaveny bezkontaktními magnetickými koncovými vypínači
 • díky samosvorné  převodovce není nutná instalace doplňkových zámků
 • nízká hlučnost, ochrana proti teplotě

Průmyslové elektropohony

pohon průmyslových sekčních vratPrůmyslové  pohony DoorHan Shaft se používají pro automatizaci  průmyslových  sekčních  vrat, kde je předpoklad intenzivního využití a kladen vysoký důraz na odolnost a životnost celého systému. Hlavními charakteristikami a výhodami jsou:

 • tělo pohonu z pevné hliníkové slitiny, které je doplněno o  chladící systém
 • snadná instalace a spouštění pohonu
 • možnost ovládání garážových vrat řetězem v případě výpadku elektrického proudu
 • trojtlačítkove  ovladání řídící jednotky, které je standardní součásti hlavní sady
 • robustnost a špičkové zpracování pro dlouhou životnost a bezproblémový chod

Elektropohony pro křídlové brány

rameno pohonuPohony DoorHan Swing slouží pro bytové a průmyslové  dvoukřídlé  brány s hmotností do 1,000 kg. Hlavní chrakteristiky jsou zejména tyto:

 • Hliníkové tělo pohonu provedené v moderním designu.
 • instalace na brány s křídlem dlouhým až 5 m
 • otevírání křídel v obou smerech, tedy ven i dovnitř
 • spolehlivé zavření vrat díky pohonu
 • manuální otevírání při výpadku elektrického proudu se provádí pomocí vestavěné

Pohony, ovladače a příslušenství pro garážová vrata s pohonem

dálková ovladač DoorhanDálkový ovladač

Dálkový  ovladač  DoorHan  slouží  pro  pohony  DoorHan nebo  jakéhokoli zařízení,  komunikujícího  s  přijímačem  Door Han. Lze ovládat až čtyři různá zařízení jedním ovladačem.

fotobuňkyFotobuňky

fotobuňky Photocell jsou bezpečnostním prvkem který zvyšuje bezpečnost provozu garážových vrat. Při přerušení infračerveného  paprsku dojde k zastavení pohybu zařizení.

klíčový spínač vnitřníKlíčový spínač vnitřní

Klíčový spínač se používá pro ovládání pohonů DoorHan. Pro spuštění příkazu postačí otočit klíčem. Režimy jsou otevření, zavření a zastavení.

Klíčový spínač venkovní

klíčový spínač venkovní

Dvoupolohový venkovní klíčový  spínač SWM je zajištěn proti vandalizmu a  používá se  pro ovládání  pohonů roletových garážových vrat, vložených do hřídele. Přepínač s klíčem má blokaci, zamezující montování, nebo  vytahování  krytu  bez vložení  a otočení  klíče.  Stupeň ochrany: IP54.

Externí   přijímač

externí ovladač pohonu

Externí  přijímač DHRE-2 slouží k řízení pohonů od jiných výrobců dálkovým  ovladačem  DoorHan. Je možné jej připojit k jakémukoli  pohonu s přístupnými řídícími kontakty. Provoz  probíhá na frekvenci 433 MHz. Přijímač je dvoukanálový  a proto umožňuje ovládat až dva pohony.

Signální lampa

Signální lampa

Signální lampa je bezpečnostním zařízením, které signalizuje pohyb vrat, brány, či ramene závory během celého cyklu otevírání a zavírání. Obsahuje režim předběžného  blikání, které včas upozorní na následný pohyb pohyblivých částí.