Garážová vrata, výběr vhodných vrat - 22.04.2014

Sekční vrata

výběr vhodných garážových vratSekční garážová vrata patří mezi nejoblíbenější typy vrat. Jsou vkusná a praktická, zateplená, vhodná do novostaveb, ale i jako rekonstrukce. Mají nejširší množství doplňků a variant, jsou komfortní, s mnoha výhodami jako je například možnost instalace vstupních dveří jako sekce. Je dobré, pokud se s nimi počítá již v návrhu stavby, protože může dojít k případu, že díky stavebnímu omezení je potřeba nasadit jidný typ vrat. Například rolovací vrata, nebo křídlová vrata. Nejčastějším problémem je výška stavebního otvoru, nebo délka garáže, která neumožňuje umístění boxu se sekcemi dovnitř garážového prostoru.Vyčerpávající informace o sekčních vratech naleznete v sekci sekční vrata.

Rolovací vrata

V takovém případě je lze nahradit rolovacími vraty, která však již trpí jistými omezeními. Když odhlédneme od menšího „estetického efektu“, je asi hlavní nevýhodou nepřerušený tepelný most, tedy horší izolace vrat. Záleží na tom, jestli je tepelný komfort garáže nějak důležitý, či nikoliv. Rolovací garážová vrata mají na druhou stranu hlavní výhodu právě v možnosti umístění boxu s lamelami i v pozici před, nebo přímo ve stavebním prostoru. Tím mohou řešit některé Vaše prostorové problémy.

Další typy garážových vrat

Je možné, že z nějakých důvodů chcete klasiku v podobě jednokřídlých, nebo dvoukřídlých vrat či garážová vrata pro specifické použití. Všechny dostupné varianty naleznete na tomto webu v sekci garážová vrata.