Pořiďte si nové schodiště do Vašeho domu! - 02.07.2014

Schodiště Kovovýroba PrahaPokud jste již delší dobu uvažovali nad vybudováním nového schodiště ve Vašem rodinném domku či jeho rekonstrukci na chalupě, ale stále vůbec netušíte jaký typ schodiště zvolit, přiblížíme Vám několik možných nejoblíbenějších variant, ze kterých byste si mohli vybrat tu nejvhodnější pro Vás. Samotná kovovýroba je do jisté míry velmi specifický druh činnosti, který vyžaduje velmi osobitý přístup ke klientovi jako takovému, jelikož je vždy zapotřebí brát v potaz, klientovo přání, představu, znát jeho interiér, kde se bude zrovna v našem případě nové schodiště stavět a mnoho dalších aspektů, které povedou k tomu, aby byl výsledek co nejdokonalejší.

Kvalitní kovovýroba je základ aneb zkombinujte krásu s funkčností

Schodiště ve Vašem domě neplní pouze funkční složku, jak se může do jisté míry zdát, ale jde také především o estetickou část našeho domu. Kvalitní a vhodně zvolené schodiště, může celý náš interiér vyzdvihnout a být nádherným přesto funkčním doplňkem našeho bytu. Existuje mnoho různých typů od kazetového či příhradového schodiště až po bočnicové nebo páteřové schodiště a mnoho dalších.
Krásná schodiště v mnoha různých provedeníKazetové schodiště jsou vhodná především pro velmi moderně zhotovené interiéry. Vynikají technickou čistotou konstrukce a mají smysl pro detail. Každý schod je tvořen samostatným rámem, které jsou upevňovány k zábradlí schodiště.
Příhradové schody jsou naopak spíše vyjímečným typem schodiště, které moc lidí nemá. Pokud se tedy rádi odlišujete, můžete zvolit právě tento typ schodiště, které vyrábíme z toho nejkvalitnějšího nerezu v rovném provedení či jako zalomené s podestou.
Bočnicové schodiště se vyznačují velmi pevným a stabilním designem. Splňují ty nejnáročnější prvky na bezpečnost a hodí se jak do komerčních budov tak i do Vašich rodinných domů.
Páteřové schodiště je naopak řešeno velmi jednoduchou a elegantní formou konstrukce, která je vzdušná a lehká. Výhodou je jejich variabilita, kdy máte možnost navrhnout si vlastní tvar schodů. Je tak proto ideální pro rodinné domy a chaty.

Schodiště doplňte o vhodně zvolené zábradlí

Kovovýroba PrahaVždy je vhodné dbát na to, aby bylo Vaše nové schodiště co možná nejbezpečnější, zvolte jim proto odpovídající zábradlí, díky kterému bude bezpečnost celé rodiny zajištěna a nezapomeňte také na to, že se jedná o ozdobný prvek, který může celý dojem z nového schodiště ještě umocnit. Pokud máte malé děti, doporučujeme zvolit zábradlí se svislým dělením výplně. Je třeba dbát na to, aby bylo zábradlí pevné a bezpečné, dostatečně vysoké a prostor mezi jednotlivými prvky úzký tak, aby nemohlo hrozit propadnutí. Celý byt, ale především místnosti, které jsou novým schodištěm a zábradlím propojeny, budou tak povýšeny o tento krásný estetický avšak stále plně funkční prvek. Neváhejte tedy s jeho výstavbou či rekonstrukcí, naše kovovýroba Praha je Vám plně k dispozici právě při výběru toho nejvhodnějšího schodiště a zábradlí do Vašeho rodinného domu.