Dřevěná okna se vrací, sladká nostalgie vyhrává nad plasty - 13.01.2014

V zimním období, kdy se nám zima dere pod kabáty, si více než kdy jindy všímáme věcí, které nám připomínají alespoň trošku tepla či sluníčka. Nejsou to jen pohledy do výloh cestovních kanceláří na obrázky bělostných pískových pláží, ale náš pohled mohou zaujmout také krásná dřevěná okna, ze kterých teplo a nostalgie přímo čiší.

dřevěná okna TTK CZ Zdroj: Eurookna TTK CZ

Klasická plastová okna se s dřevěnými nemohou srovnávat. Ke dřevu patří neodmyslitelně hřejivost a měkkost, kdežto plast je studený a tvrdý. Proto stále více domácností investuje do dřevěných oken, které nejen že pohladí po duši, ale zároveň přispívají k našemu zdraví tím, že jsou prodyšná, jen málo se rosí a přispívají k termoregulaci ovzduší.

Eurookna TTK CZDřevěná okna pro každý dům

Kolikrát jste se dnes podívali z okna ven? Všimli jste si, z jakého materiálu jsou okna vyrobena? Ať chceme nebo ne, i přítomnost příjemného materiálu dělá dobře naší psychice. Dřevěná okna už dávno nepatří jen do starších domů, ale stále více se objevují v novostavbách, při rekonstrukci panelových domů, kanceláří. Proč tomu tak je? Moderní výroba a precizní zpracování dřevěných oken zcela vymýtila nedostatky, se kterými jsme se v dobách minulých potýkali.

Co říkáte, mohou se plastová okna rovnat kráse klasických dřevěných oken? Ačkoliv jsou to okna z přírodního materiálu, při průřezu si můžeme všimnout precizního systému pro dokonalé tepelně izolační systém. 

Přírodní materiály se k nám postupně opět vrací a dostávají se do popředí zájmu tak, jako se dostávalo plastům ještě nedávno. Že by nostalgie? Dost možná.

Zdroj: Eurookna TTK CZ