Garážová vrata s pohonem

Garážová vratA

Speciální úpravy garážových a průmyslových vrat

Garážová vrata s pohonem

Garážová vrata bez pohonu si lze již těžko představit. Automatická vrata na dálkové ovládání se stala standardem a své uplatnění najdou jako pohodlná volba pro domácí použití, tak i u průmyslových vrat, kde by manipulace byla nesnadná, nebo nepřijemná. Pohonné systémy jsou spolehlivé a mají možnost ručního ovládání v případě výpadku elektrického proudu. Protože používáme osvědčené komponenty Doorhan, pojďme si něco povědět o pohonech Doorhan pro různé typy vrat.

Pohony sekčních garážových vrat

Tento automatický systém je určen především pro domácí použití s typickou frekvencí otevírání domácích sekčních vrat. Jeho součástí je elektromechanický převodový motor, elektronický řídicí blok a osvětlení, vše integrované v jednom tělese, které se připevňuje na strop garáže. Vrata se otevírají přemístěním řetězu a tento systém má v zavřené pozici funkci zámku. Při výpadku elektrické energie je možné pomocí manuálního rozpojovače vrata otevřít ručně.

Bezpečnostní prvky tohoto systému jsou na vysoké úrovni a obsahují funkce jako čidlo sevření, čidla zabraňující zavírání vrat, pokuď se v zóně automatického zavírání objeví osoba, nebo jakákoli jiná překážka, infračervené bezpečnostní snímače, signální zařízení, které upozorní na dlouho otevřené dveře, funkce automatického zavření po uplynutí nastavitelné doby a podobně. Záleží na vybrané verzi, které prvky jsou v základu, ale i nižší model lze dovybavit dalšími senzory.

Nabízíme různé varianty tohoto systému pro různé způsoby užití. Jsou to řady Sectional-500, Sectional-750/1200, fast-750. Systémy obsahují elektromotor s dlouhou životností, mikroprocesor pro přesné polohování a vykonávání naprogramovaných úkonů, systém nouzového otevření, funkci autodiagnostiky, unikátní radiokód jako ochranu proti neautorizovanému otevření a již jmenované základní, nebo volitelné bezpečnostní prvky. Více o sekčních vratech naleznete na stránce garážová sekční vrata.

Garážová vrata s pohonem

Pohony pro křídlová vrata

Pro pohon dvoukřídlých venkovních vrat je určen systém SWING-3000/5000. Jde o elektromechanický pohon lineárního typu, umožňující manipulaci s délkou křídla až 5m a váhou až 1000kg. Systém je rozdělen do dvou částí, obsahujících motor, převodovku a pohybový šroub.

Jako indikace zavření slouží elektrické koncové spínače, mechanickou blokaci křídla při vypnutém motoru zajišťuje samoblokující systém, tvořený šnekovým převodem a planetovou převodovkou. Jako i ostatní pohonné systémy umožňuje i tento bezpečné rozpojení pro případ výpadku elektrické energie, nebo poruchy a manuální otevření vrat. Informace o tomto typu vrat naleznete na: křídlová garážová vrata.

Garážová vrata s pohonem

Pohony pro průmyslová vrata

Pro použití v průmyslu doporučujeme elektropohony Shaft 30/45/120. Jsou konstruovány pro vrata s vysokou intenzitou používání, tedy typicky pro automatizaci průmyslových vrat všech typů. Pohon je hřídelového typu s převodovkou v olejové lázni, s vestavěnou řídící jednotkou.

Tělo pohonu z pevné hliníkové slitiny je doplněno o chladící systém. V případě výpadku elektřiny lze vrat ovládat manuálně pomocí řetězu. V základní sadě je trojtlačítkové ovládání. O průmyslových vratech všeobecně pojednává kapitola průmyslová garážová vrata.

Garážová vrata s pohonem

Pohony pro posuvné brány

Elektromechanické pohony řady Sliding jsou vhodné pro otevírání posuvných brán a dokáží pracovat s váhou do 2100 kg. To je předurčuje jak pro domácí, tak i průmyslové použití. Pro indikaci uzavření a otevření jsou vybaveny magnetickými koncovými vypínači. Samosvorná převodovka zajišťuje funkci zámku. Pohony mají díky použité technologii vysokou ochranu proti opotřebení, mají nízkou hlučnost a odolnost vůdči vyšším teplotám. Pokud se chcete dozvědět více, prohlédněte si prosím stránku vjezdové brány.