Jak na montáž kuchyňského dřezu? Montáž kompozitního dřezu - 20.01.2016

Kuchyňské dřezy Franke se nejčastěji vyrábějí z vysoce odolné nerezové oceli, ale mimo to existuje řada modelů, vyrobených z granitového kompozitu. Proces instalace kompozitních dřezů je složitější, proto pokud nemáte potřebné zkušenosti, doporučujeme se obrátit na specialisty.

Předtím, než započnete montáž, musíte se ujistit, zda je v dřezu otvor na baterii a zda je namontován excentrický ventil pro dálkové ovládání odtoku. Pokud je otvor pro montáž armatury, pak z opačné strany dřezu je potřeba označit obrysy otvoru (centrální část o průměru 35 mm), které se nesmí provrtávat do konce. Pomoci šroubováku nebo malého sekáče neúplně provrtaný otvor se opačně prolamuje.

Pokud díly armatury, připojované bezprostředně k dřezu, mají průměr centrální části větší jak 35 mm (například, takové otvory jsou potřeba pro instalaci drtičky potravinových odpadů), otvor ve dřezu je potřeba zvětšit na požadovanou velikost. Rozšíření vnitřního průměru otvoru se provádí pomoci pilového listu a úzké drážkované pilky. Po celém průměru se prořezávají menší destičky tak, aby otvor se podobal hvězdičce nebo ozubenému kolečku. Následně se tyto destičky vylamují bez většího úsilí pomocí kleští.

Poté, když je dřez připraven na montáž, do jeho speciálních technologických otvorů (průřezů) se zasouvají upevňovací svorky. Svorky se montují na spodní stranu, někdy, v závislosti na typu modelu, pro jednu svorku jsou potřeba dva otvory.

Jak se sámi můžete přesvědčit, nejedná se o jednoduchý proces, který zvládne každý. Pokud se domníváte, že tato práce není pro vás, spojte se s námi, a zařídíme vám odbornou montáž našich dřezů.